2018 India
Regional Finals

Bangalore, India
January 27, 2018

iim bangladore

 

Organizers

Ming Hui Ong, NTU

Cassandra Lee, NTU

Greggory Elias, IESE

Eddy Zakes, IESE

Bohao Zou, NTU

Vittorio Polonia, NTU

Rahul Sreekumar, NTU

Leslie Wong, NTU

Ian Carter, NTU

Dr. Vijay Sethi, NTU

Rick Zullo, Lightbank

Chen Chen, CEIBS

Edward Duesterberg, NTU

Laveesh Hassija, NTU

Megan Chan, NTU

Priyanka Khosla, NTU

Cheng Rickie Cen, NTU

Geoff Lucks, Vanderbilt

Sohil Patel, Vanderbilt

Pearl Chan, Omidyar

Prashant Sharma, NTU

Robert Jelenic, IESE

Ricardo Velilla, IESE

Jiashu Wu, HEC Paris

Evgenia Popova, IESE

Bernhard Bonelli, IESE

Sahil Bihari, HEC Paris

Christian Lovborg, IESE

Zhen XIE, CEIBS

Texas McCombs

UNC Kenan-Flagler

Jeff Reid, Georgetown

Startups

Malcolm Benitz, Medicom

David Foster, HALO

Carlos Saez, GreenApp

Marc Pous, thethings.iO

Chadwyck Cobb, Sandboxx

Jesus Salas, CodersLink

Danie Tewfik, Sumu

Kyle Kahveci, ACEA

Alex McManus, Eyrus

Julian Wright, Shotzu

Noobtsaa Vang, Foodhini

Ming Zhang, zGlue, Inc.

Shama Zehra, Jetzy

Dan Rua, Admiral

Eva Martin, Tiendeo

Rick Zullo, Lightbank

Darrell Zhang, Intraix

Glenn Ong, Fixir

Steven Bock, SwapOnz

Sam Li, U-SPEC

Jeff Hong, Bite

Ellen Su, Wellinks

Deven Hariyani, Kwaddle

Edoardo Rizzi, vivoo

Samira Sabulis, Tagazu

Pearl Chan, Omidyar

Tom Rose, Testive

Oleg Kaganovich, Wyndow

David Finel, SharePay

Justin Ahn, Ctrl+P

Dave McLaughlin, Vsnap

Andre Swanston TruOptik

Chris White, Shinesty

Bret Jurgens, Notion

Scott Burton, Tedbets

Karl Murphy, Spiffy

Texas McCombs

UNC Kenan-Flagler

Timber Barker, MyRooms

Jon Colgan, CellBreaker

Ryan Beckland, Validic

Karem Caliskan, Infodif

David Zhu, Enplug

JF Brandon, DShape

Tim Critchley, Semafone

Josh Scott, Craftsy

Justin Shaka, REBIScan

Brooke Dixon, Hour.ly

Fox Holt, Orthogonal

Tim Ramsey, SureGene

Tom Touchet, City 24/7

David Hadden, TheraSim

Erik Nilsson, Insilicos

John Cataldi, DateApp

Doug Cary, CaryPharma

Ryan Allis, iContact

Todd Smith, XCOM

Teams

Ash Ventures

Cedar Partners

Elm Capital

Maple Capital

Oak Venture Partners

3rd Place – INSEAD

Acta Prima Ventures

301 Ventures

Carlton Capital

Chi Capital

Cornell Ventures

Darden Venture Partners

CCM Capital

Leeds Capital Partners

CEIBS

Pinewood Capital

SAIF

CUHK

Globis

1st Place – IESE

1st Place – INSEAD

Pearson Street Capital

2nd Place – INSEAD

PKU Guanghua

1st Place IIM Bangalore

Rice Jones

ESADE

USC Marshall

PKU Guanghua

London Business School

University of Michigan

Cornell Johnson

Northwestern Kellogg

Air Force Academy

UNLV

UNC Kenan-Flagler

Johns Hopkins

Duke University

Northwestern University

University of Chicago

SDA Bocconi

Michigan State

Putra Business School

Babson

Texas McCombs

ISB Hyderabad

Minnesota Carlson

IIM Calcutta

IIM Lucknow

IIM Ahmedabad

FMS Delhi

Ohio State Fisher

1st BYU Marriott

2nd – Michigan Ross

Penn Wharton

Notre Dame Mendoza

UC Davis

Vanderbilt Owen

Arizona Eller

ISB, Mohali Campus

2nd UNC Kenan-Flagler

Emory Goizueta

Tuck Ventures

Babson Olin

Toronto Rotman

Purdue Krannert

Maryland Smith

MIT Sloan

Duke Fuqua

American Kogod

Cass Business School

1st Place: Birch

3rd Place: Oak

2nd-Place Pine

Blue Sky

Casterly

Graham’d

Kenan

Koury

Spruce

CBS

Boston Questrom

UNC Kenan-Flagler

IESE

IIM Bangalore

Notre Dame Mendoza

Berkeley Haas

Rick Zullo, Lightbank

American Kogod

HKUST

NUS

IESE – 1st Place

ISB – 2nd Place

NUS – 1st Place

NTU – 2nd Place

Cranfield – 2nd Place

INSEAD

Oxford Said

LBS

SDA Bocconi

IIM Lucknow

Yale – 2nd Place

Imperial College London

Cambridge Judge

SAIF

Cass Business School

Harvard Business School

Indiana Kelley

Univ. of San Francisco

MIT Sloan

Purdue Krannert

Miami

Rice Jones

UPenn Wharton

Northwestern Kellogg

Fudan University

Toronto Rotman

Rochester Simon

Cornell Johnson

UC Davis

Peking Guanghua

Emory Goizueta

SDSU

Thunderbird

Michigan Ross

Johns Hopkins Carey

Arizona Eller

Morphosis

Wake Forest

Pearl Chan, Omidyar

Vanderbilt Owen

Johns Hopkins Carey

Ohio State Fisher

CUNY Hunter

Minnesota Carlson

Babson Olin

ESADE

Duke Fuqua

Stanford

Ash Capital Partners

Birch Ventures

Cedar Ventures

Elm Partners

Maple Venture Partners

Pine Ventures

Spruce Partners

Yaupon Partners

CEIBS Shanghai

Columbia

Duke Fuqua

IESE Barcelona

NUS Singapore

Oxford Said

ISB Hyderabad

UPenn Wharton

Cranfield – 2nd Place

ESMT – 2nd Place

SAIF

Sasin Thailand

Chulalongkorn Thailand

Cambridge Judge

Babson Olin

Thammasat Thailand

CUHK Hong Kong

Columbia – 1st Place

NYU Stern

HKUST Hong Kong

Toronto Rotman

Peking Guanghua

Yale SOM

Indiana Kelley

Rice Jones

Arizona Eller

Notre Dame Mendoza

Carnegie Mellon Tepper

Univ. of San Francisco

Purdue Krannert

Vanderbilt Owen

Berkeley Haas

Boston College Carroll

Maryland Smith

UNC Kenan-Flagler

Wake Forest

Thunderbird

Santa Clara Leavy

Emory Goizueta

Oxford Said

CEIBS Shanghai

Berkeley Haas

Boston College Carroll

Duke University

Texas McCombs

UNC Kenan-Flagler

University of Michigan

University of Virginia

Grandfather

Outer Banks

Kitty Hawk

Santa Clara

USC – Marshall

Washington – Foster

INSEAD – 3rd Place

Colorado Leeds

Northwestern Kellogg

USC Marshall

Babson Olin

Indiana Kelley

NUS Singapore

Oxford Said

Cornell Johnson

UPenn Wharton

Berkeley Haas

Michigan Ross

Wake Forest

Colorado Leeds

IESE Barcelona

ISB Hyderabad

London Business School

Maryland Smith

Washington Foster

BYU Marriott

Columbia

Georgetown McDonough

Dartmouth Tuck

NUS Singapore

MIT Sloan – 3rd Place

Dartmouth Tuck

Colorado Leeds

Indiana Kelley

Washington Foster

Manchester

Maryland Smith

Notre Dame Mendoza

UCLA Anderson

NYU Stern – 2nd Place

MIT Sloan – 2nd Place

Judges

Alan Wilson, Expandly

Ian Noel, K Fund

Hakan Ener, FINAVES

Paula Sancho, FINAVES

Jon Corbett, Barclays

Nin Desai, Nin Ventures

Kyle Cox, ATP Fund

Eylul Kayin, NEA

John Murphy, Hyperplane

Brad Bickerton, SkiPodz

Lindsey Jensen, Parkifi

Jason Seats, Techstars

Matt Beecher, Redstar

Rick Zullo, Lightbank

Harsha Basnayake, EY

Rei Wang, First Round

Thor Angelo, OrderYoyo

Kenneth Dambo, Northcap

Martin Hauge, Creandum

Brad Holliday, GrowthX

Dane McDonald, FG Press

Rajiv Bala, S3 Ventures

Pearl Chan, Omidyar